Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Kimyasalları

Su, mikrobu ve virüsleri içinde tutabilen bir yapıdır. Dolayısıyla belirli bakteriler insan vücuduna su aracılığıyla girebilir. Bu yüzden havuzlardan insanlara hastalık bulaşma riski her zaman bulunur. Bu hastalık riskini ortadan kaldırmak ve suda mikrop ve bakteri oluşmasını engellemek için önlemler alınması gerekir. Bu önlemler arasından ilk akla yöntem havuz kimyasalları kullanmak. Her ne kadar kimyasal kelimesi kulağa hoş gelmiyor olsa da, söz konusu havuz olduğunda bu kimyasallar, aslında insan sağlığının korunması konusunda çalışan önemli bileşenlerdendir. Bu yüzden söz konusu kimyasalların havuzlarda kullanılması sağlık açısından herhangi bir risk taşımadığı gibi, insan sağlığının korunması konusunda da bir hayli etkilidir.

Daha fazla oku “Havuz Kimyasalları”

Tuzlu Havuz Sistemleri Bs Pool 25g/h

Tuz klor jeneratörü özellikleri nelerdir?

Bs Pool N-Bs Salt Tuz Klor Jeneratörü;

BS pool N bs salt 25g/h tuz klor jeneratörü Havuz suyunda, göz yaşındaki tuzluluk ile aynı oranda tuz konsantrasyonu sağlayarak, tuzdan elektroliz yoluyla klor üreten cihazlardır.

Tuz Cihazı kireçlenmeye karşı elektrodun belirli aralıklarla temizleme özelliğine sahiptir. Sayısal ekran; çalışma yüzdesi ve akım değerini gösterir.

Tuz klor jeneratörü temizlik amaçlı kutup değişimi, suyun sertlik derecesine göre 1-8 saat aralığında ayarlanabilir. Fabrika ayarı 6 saatte birdir.

BS pool N bs salt, toplam çalışma saatini hafızasında kaydeder.

Elektrotlar titanyumdan mamuldür ve ortalama 5000 saat ömürlüdür.

Mevcut her havuza kolaylıkla tesis edilebilir. Tüm modeller deniz suyunda da kullanılabilir. Önerilen min. tuzluluk oranı 4000 ppm’dir. (= 4 kg/m3 ) Deniz sularındaki tuzluluk oranı ortalama 35000 ppm’dir.

Ekolojik Tuzlu Su Havuzlarının Faydaları Nelerdir?

1. Tuzlu su havuzları vücudunuz ve giysileriniz için daha naziktir.

Tuzlu su havuzları, geleneksel klor havuzlarından daha naziktir. Geleneksel olarak klorlanmış bir havuzda hiç vakit geçirdiyseniz, muhtemelen eğlenceyle birlikte gelen kırmızı ve tahriş olmuş gözleri deneyimlemişsinizdir. Geleneksel klor havuzları ayrıca mayolarınızda bazı büyük aşınma ve yıpranmalara neden olur. Aksine, tuzlu su havuzları gözler, saçlar ve giysiler için daha naziktir.

2. Sert klor kokusu yok

O klor kokusuna sahip olmayacaksın. Tuzlu su havuzlarındaki klor doğal olarak daha çok insan yapımı bir şekilde oluşturulduğundan, aynı sert klor kokusuna sahip olmayacaksınız.

3. Su daha yumuşaktır

Su daha yumuşaktır. Tuz, ev içindeki duşunuzda su yumuşatıcı olarak kullanılabilir ve havuz suyunuz üzerinde aynı etkiye sahiptir. Tuzlu klorlu havuz suyu ipeksi bir yapıya sahiptir ve geleneksel olarak klorlu havuz suyundan daha az kurumuş hissi bırakır.

4. Klor depolamanıza gerek yok

Artık klor depolamak yok. Kabul edelim, kimyasalları depolamak ve kullanmak bir sıkıntıdır. Özellikle evde küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, klor depolamak tehlikeli olabilir. Genel olarak tuzlu su havuzları, jeneratör tuzu klora dönüştürebileceğinden, insan yapımı formunda klor kullanmaz. Bunun istisnası, havuzunuzun bakiyesinin önemli ölçüde yoldan çıkmasıdır. Yine de çoğu zaman, klor depolamak ve kullanmak endişelenmeniz gereken şeyler değildir.

5. Bakım maliyeti daha düşüktür

Daha düşük kimyasal bakım maliyeti. Tuz, klordan çok daha ucuzdur. Havuzunuzun büyüklüğüne bağlı olarak, bir tuz sistemi ile kimyasal maliyetlerden yılda yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

6. Sağlıklı nefes almayı teşvik etmeye ve alerji sorunlarını azaltmaya yardımcı olur

Göre Amerikan Akciğer Derneği , ince tuz parçacıkları teneffüs aslında sağlıklı nefes teşvik ve alerji azaltmak için çok faydalıdır. Görünüşe göre, tüm bu ince tuz parçacıkları akciğer hava yollarımıza su çeker ve orada olabilecek mukusu inceltir. Eğlenceli gerçek: Haloterapi denen, halojeneratörler ve tuzlu suda banyo gibi yöntemlerle yalnızca tuz parçacıklarını solumaya odaklanan bir tedavi tedavisi bile var.

7. Stresi ve kaygıyı azaltabilir

Tuzlu su terapisinin bu kadar popüler olmasının bir nedeni var. Tuzlu su sadece fiziksel bedeniniz için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olarak zihniniz için de faydalıdır. Araştırmalar , sakinleştirici ve detoksifiye edici etkilerinin rahatlık ve rahatlama duygularını artırabileceğini göstermiştir.

8. Vücudun doğal nem dengesinin korunmasına yardımcı olur

Deanne Mraza göre, magnezyum ve potasyum gibi tuzlu suda bulunan mineraller, yağ üretimini dengelemeye yardımcı olabilir ve cildin bariyerini destekleyerek hidrasyonu korur. "Arındırıcı, gözenekleri açar ve kirleri dökerek cildinizin daha sonra uygulanan topikallerden nemi emmesini sağlar."

9. Ağrılı kasları ve eklemleri rahatlatmaya yardımcı olabilir

Epsom tuzu banyolarını veya banyo bombalarını daha önce duyduysanız, muhtemelen tuzlu suyun kaslarınız için ne kadar faydalı olduğunu da duymuşsunuzdur, tuzun ağrıyı azaltan faydaları, "artrit veya yaralanmalardan muzdarip insanlara kas ve eklem ağrılarını, ağrılarını ve ağrılarını tedavi ederek yardımcı olabilen" broma atfedilebilir.

10 Doga için daha iyi

Bir tuzlu su havuzunu seçmekten fayda sağlayan tek şey sağlığınız değildir: çevre için de daha iyidirler. Geleneksel havuzların yaydığı güçlü klor kokusu aslında kloraminlerin bir sonucudur. CDC'ye göre , bunlar havuzu temiz tutmak için kire ve tere bağlansa da, sudan havaya da gaz yayarlar . Tuzlu su havuzları yapmak klor küçük bir miktar, ancak su buharlaşır, çevreye yaklaşık zararlı olarak değilken geleneksel klorlu sudur.

Bs Pool N-Bs Salt Tuz Klor Jeneratörü Teknik Özellikleri

 1. Düşük voltaj ile çalışır 7,5 volt
 2. Havuz kullanıcısı için herhangi bir elektrik riski yoktur.
 3. Voltaj: 230VAC/ 50Hz.
 4. Maks. Çıkış gücü: 25 A hücre için 187,5 W
 5. Maks. Hücre voltajı: 20/25 A. (birime göre değişmektedir).
 6. EN 609050: 3000 vac’e göre izolasyon voltajı
 7. Log tutar teknik servis çok kolaydır.
 8. Elektrik doğrultması elektronik switcher ile olmaktadır
 9. Hücrelerin laboratuvar test ömrü 5.000 saattir.
 10. Düğmeli güç kaynağı ile klor üretimi kontrolü. Etkililik> 90%.
 11. Su akışı durduğunda durur.
 12. Su sirkülasyonu tekrar başladığında otomatik olarak yeniden başlama.
 13. Tuz eksikliği uyarısı.
 14. Manuel klor ayarlama
 15. Otomatik klor ayarlama
 16. Düşük tuz seviye göstergesi
 17. Fazla tuz seviye göstergesi
 18. Titanyum elektrotların kendi kendini temizleme özelliği
 19. Titanyum plakaların hücre ömrü göstergesi
 20. Kullanımı kolay türkce menü seçeneği.
 21. Ekipman bakım maliyeti azdır.
 22. Özel tasarımı sayesinde ekranda her türlü uyarı / hata mesajını Türkçe uyarı olarak görülmektedir

Montaj Dahil Ekolojik Tuzlu Havuz Sistemine Neler Dahildir?

 1. Bsv pool elektronik 25gr/s nbs salt elektronik bord 1ad
 2. Bsv pool nbs salt titanyum plaka klor üretim hücresi 1ad
 3. 63/50 pvc küresel su vanası 2 ad
 4. Makine dairesi panosu elektronik bord kutusu arasında enerji kablosu
 5. Montaj fitings malzemeleri 1grp
 6. Mineral deniz tuzu havuz hacmine göre

Sık Sorulan Sorular (FAQ)

1 Montaj dahil ekolojik havuz dönüşüm sistemi sadece bodrum içinmidir?

Evet montaj dahil kampanyamız sadece bodrum 30 km civarında geçerlidir daha uzak mesafelere montaj hizmetimiz yoktur

1 türkiyede satışı yapılan bir çok marka tuz klor jeneratörü var neden bs pool nbs salt .

Bs pool tuz klor jeneratörleri dünyanın en iyi cihazlarından bir tanesidir. Peki tuz cihazın iyi olması geçerli bir sebep midir e havuz market olarak tabii değildir ana distiribör firma agora kimya aynı zamanda bs pool servisidir dürüst güvenilir imal ve ithal ettiğin ürünün arkasında duran türkiyede ender firmalarından bir tanesidir.

2 Tuzlu havuz sisteminin bakımı var mıdır?

Tuz klor jeneratörünün herhangi bir bakımı yoktur belirli periyotlarda cihaz klor üretim hücresindeki titanyum pilaka eşanjörleri ters polarizasyon ile kendi kendini temizlemektedir.

3 bs pool bodrumda servisi varmıdır.

Bs pool servisi bodrumda yoktur bir çok satışı yapılan tuzlu havuz sistemlerinin servis merkezleri İstanbul ve İzmir’dedir bs pool serviside izmirdedir ana distribütör firma ve servis agora kimya dır

4 kampanyadan yararlanmak ister isek extra ücret talep edilecekmedir.

Bodruma özel ekolojik tuzlu havuz kampanyası montaj ve sarf malzemesi olan tuz dahildir her hangi bir extra ücret talep edilmez

5 ekolojik tuzlu havuz sistemi dönüşüm sonrasında havuz kimyasalı kullanacak mıyım?

Ekolojik tuzlu havuz sistemi geçişi sonrasında sadece ph düşürücü kullanmanız yeterlidir

6 havuza her zaman tuz atılacak mıdır

Ekolojiktuzlu havuz sistemini kurar iken teknik personelimiz gerekli olan olan tuzu havauza atacaklardır ters yıka vs gibi durumlarda havuza taze su alınacak ve tuz seviyesi düşücektir bs pool nbs salt jeneratörü havuz suyunda eksik tuz oranında sizleri uyaracaktır.

7 havuza ne kar tuz atılır

Montaj sonrası atılan tuz oranın eksilmesi durumundan 50 m3 havuz için 6 ayda 100 kg granül tuz atılması yeterli olacaktır havuzun tamamen suyunun değişmesi durumunda ise 50 m3 havuz için 200 ila 300 kg arasında tuz atılması yeterli olucaktır.

8 havuz motoru kaç saat çalışacak

Havuz çalışma süresi yük sek sezonda 3 tam çevrimdir havuz pompası havuz filtre kapasitesine bağlı olarak çalışma süresi değişiklik göstermektedir örnek 50 m3 havuz için yüksek sezonda minimum 8 saat çalışması önerilmektedir

10 havuz suyunda klor kokusu olucakmı

Bir tuzlu su havuzu, geleneksel bir havuzla aynı klor kokusuna sahip değildir.

Bir tuzlu su havuzu, geleneksel bir klor havuzuyla aynı sert etkilere sahip olmayacaktır. Örneğin, tuzlu su havuzunda yüzerken saçınızın yeşile dönmesi pek olası değildir. Mayonuz da ağartılmayacak.

9 artezyen kuyu suyu kullanıyorum tuzlu havuz sistemine geçe bilir miyim.

Tuzlu havuz sistemine geçmenizde bir sorun yoktur fakat artezyen derin kuyu sularının bazıları alman ve fıransız sertlik derecelerine sahiptirler sertliği yoğun olan sularda hücre kendi kendini temizle süresi yeterli gelmemektedir belirli periyodlarda hücrenin manuel temilik yapılması gerekebilir.

10 montaj süresi nedir

Tuz klor montaj süresi randevu sonrası 1 gündür.

11 montaj bittikten sonra nekadar süre sonra havuz kullana bilirim

Tuz lu havuz sistemi geçişi sonrasında 3 gün sonrasında havuzu kullana bilirsiniz.

Sık Sık Sorular Sorular

Evet montaj dahil kampanyamız sadece bodrum 30 km civarında geçerlidir daha uzak mesafelere montaj hizmetimiz yoktur

Dekoratif süs havuzları

Dekoratif Süs Havuzları

Dekoratif süs havuzları farklı ebatlarda üretimi yapıldığından her türlü alanda kullanıma uygundur. Farklı malzemelerden üretilebilen dekoratif süs havuzları kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Dekoratif süs havuzlarında kurulum yapılacak alana göre birçok seçenek mevcuttur. Dekoratif süs havuzlara polyester, mermer ve doğal taşlar kullanılarak istenilen ebatlara göre yapılmaktadır. Dekoratif süs havuzlarına günlük hayatımızın birçok yerinde rastlamak mümkündür. Dekoratif süs havuzlarının yapımına teknolojinin de dahil olması bu havuzları tam bir eğlenceye çevirmiştir.

Daha fazla oku “Dekoratif süs havuzları”

Pvc 10 Atü Havuz Boruları ve Fitting Malzemeler

10 Atü Pvc Havuz Boruları Nelerdir?

Su insan hayatı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. O kadar ki insanların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kilometrelerce söz konusu olan bu su taşımacılığı yapılabilir. Havuz tesisatı boru ve fittings malzemeler Su taşımacılığı gerek yapılması gerekenler ile gerekse de kullanılması zorunlu olan çeşitli malzemeler ile oldukça önemli olan konulardan birisidir.

Çünkü insanların temiz suyu tüketmesi için ve var olan temiz suyu yine en temiz hali ile uzaktaki yerleşim yerlerine ulaştırması için oldukça dikkatli olup gerekli olan teknolojiden yararlanmaları gerekir. Dikkat edildiğinde birçok yerleşim yerine suyun ulaştırılması için boruların kullanıldığı rahatlıkla görülebilir. İşte söz konusu olan bu boruların kaliteli olup hijyenik olması oldukça önemlidir. Daha fazla oku “Pvc 10 Atü Havuz Boruları ve Fitting Malzemeler”

Havuz Kimyasal İlaçları Nelerdir

Havuz Kimyasal Bakımı İçin Gerekli Olan İlaçlar Nelerdir?

Havuzlardaki suyun tahlillerinin sağlıklı bir sonuç alabilmek adına dengede tutmak gerekir. Suyun berrak ve temiz görünmesi önemliyken mikroplarında bu ortamda barınmaması gerekir. Düzenli aralıklarla su kontrol edilerek gerekli kimyasalların kullanım ölçümleri belirlenmelidir. Sağlık bakanlığının da belirlemiş olduğu standartlara uymak sağlıklı bir yol izlemenin en birinci kuralı olabilecektir. Sağlık bakanlığının gerekli bulduğu testlerle yol izlenerek havuzun hijyeni ve ölçülü kimyasal kullanımı sayesinde havuzda sağlıklı bir ortam sağlanabilecektir. Daha fazla oku “Havuz Kimyasal İlaçları Nelerdir”

Havuz Bakım Malzemeleri Nelerdir

Havuz Bakımında Kullanılan Malzemeler

Havuzlar özellikle yaz aylarında sıkça ziyaret edilmektedir. Otel, spor tesisi gibi çok fazla insanın kullanım alanına açık olan havuzların hijyen sürekliliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Havuzların çok fazla insan tarafından uğrak yeri olması hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlamakta bu da havuz bakımının periyodik olarak yapılması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Havuz temizliğinde kullanılan pek çok ürün vardır havuz kimyasalları bunlardan biridir. Havuz kimyasalları havuzun sık kullanımından kaynaklı olarak havuz içinde biriken, toz, toprak, kum gibi çevresel maddelerle; ter şampuan kalıntısı, parfüm gibi kişisel kullanımdan kaynaklı maddelerin tamamını ya da bir kısmını ortadan kaldırma amacıyla kullanılmaktadır. Havuz temizliğinde kullanılan kimyasallar insan sağlığına zarar vermeksizin havuzların hijyenini sağlamaktır. Peki, havuz bakımında kullanılan kimyasallar hangileridir? Daha fazla oku “Havuz Bakım Malzemeleri Nelerdir”

Bodrum Havuz Malzemeleri

Havuz malzemeleri ihtiyaçlarınızı nasıl karşılıyorsunuz?

Havuz yapı malzemeleri bir çok ürünü kapsayan geniş bir ürün grubudur. İçerisinde, temizlik ürünlerinden güvenlik ürünlerine kadar birçok detay bulunan bu ürün grubu, nitelikli ürünlerin tercih edilmesi gereken, büyük kısmını sağlık ve güvenlik koşullarını ilgilendiren hassas bir alışveriş sürecini gerektirir. Bu noktada tüketiciler ekonomik ürünleri araştırırken kimi zaman hata yapabilirler. Kalitesiz ürünler kısa zamanda kullanım dışı olabilir bunun yanında havuz kimyasalları gibi ürünler sağlık riski teşkil edebilir. Yani ucuz havuz malzemeleri ihtiyacınızı aslında karşılayacaktır. Peki havuz malzemeleri nereden alınmalıdır? Daha fazla oku “Bodrum Havuz Malzemeleri”

Havuz Kenar Oluk Izgaraları

Havuz Kenar Oluk  Izgarası Nedir, Ne İşe Yarar?

Havuz yapı malzemeleri arasında birbirinden çeşitli malzemelerin farklı görev ve üstlendikleri taşmalı havuz sistemlerinde kullanılan havuz savak kanal örtüsü denilebilir. Havuz ızgara malzemeleri de inşa edilen bir havuz modeli için gerekli görülen önemli malzemeler arasında yer alır. Hem güvenlik hem de estetik açıdan faydalar sunan havuz kenarı ızgara havuz yapımında önem arz etmektedir Daha fazla oku “Havuz Kenar Oluk Izgaraları”

Havuz Pompaları Seçimi

Havuz Pompaları Nasıl Çalışır

Havuz ekipmanları arasında yer edinen havuz pompaları, suyun devirdaim yapmasını sağlayan cihazlardır. Giriş enerjisinden daha fazla çıkış enerjisi ile suyun hareketlenmesini sağlayan pompa sistemi, boşaltım ve çevrim yapılmasını mümkün hale getirir. Havuz model ve büyüklüğüne göre farklı özelliklere sahip havuz pompaları, küçük havuz modellerinde plastik gövdeye sahip şekilde imal edilir. Bu tip pompaların büyük partiküllere karşı korunmasını sağlamak adına emiş kısmında sepetler bulunur. Bu sepetler, büyük cisimleri tutar ve motorun zarar görmesi engellenir. Sepetlerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi tıkanmanın yaşanmaması adına önemlidir. Daha fazla oku “Havuz Pompaları Seçimi”

Neden Tuz Klor Jenetatörü

Tuz Klor Jeneratörü ile Hayatınızı Kolaylaştırın

İster özel meskeninizin bahçesinde, ister sitenizde havuz kullanıyor, isterseniz ticari bir havuz işletiyor ya da konaklama tesisinizde havuz imkânı sunuyor olun, havuzun temizliği, sağlığı ve güvenilirliğini sağlamak için bakım yapmalısınız. Havuz bakımı da özen isteyen bir iştir ve çeşitli pratik havuz malzemeleri gerektirir. Daha fazla oku “Neden Tuz Klor Jenetatörü”

Havuz Kimyasalları Nelerdir ?

Havuz Kimyasalları Nelerdir, Neden Kullanılır?

Merhaba öncelikle belirmek istediğimiz bir konu var havuz kimyasalları kullanımı bir çok havuz operatörü havuz bakımı yapan personel veya ev sahibi havuz testti yapmadan havuza periyodik aynı oranlarda kimyasal ilavesi yapmaktadırlar havuz kimyasal değerleri havuz suyu sıcaklığı yüzücü sayısı taze su alım miktarı çevreden gelen yaprak toz toprak vs bir çok değişkene bağlı olarak kimyasal tüketimleri değişmektedir onun için havuz suyuna her gün belirli oranlarda havuz kloru ve diğer kimyasal malzemeler atılamaz havuz suyu test edilir testin sonucuna göre ihtiyaç duyulması durumunda kimyasal ilave edilir eksik ise tamamlanır havuz kimyasal ilavesi eksik olan ilaçların tamlamasını akşam yapılması önerilmektedir.
Daha fazla oku “Havuz Kimyasalları Nelerdir ?”

Dolphin Havuz Temizleme Robotları

Dolphin Havuz Robotları

Havuz temizliğinin sağlanması insan sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle aksatılmadan havuzun kullanım sıklığına göre belli zamanlarda temizlenmesine dikkat edilmelidir. Temizlikle ilgili sürecin daha hızlı ve pratik şekilde tamamlanması da gereklidir. Bunun için ise, imal edilen modern ve etkili havuz temizleme cihazlarından yardım alınabilir. Havuz temizliğinin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayan ve etkili bir temizliğin olmasını mümkün kılan dolphin temizlik robotları tercih edilebilir. Daha fazla oku “Dolphin Havuz Temizleme Robotları”

Bodrum Havuz Tuz Klor Jeneratörü

Tuz Klor Jeneratörleri Neden Gereklidir?

Yüzülebilir, sağlıklı ve hijyenik bir havuzun mümkün kılınmasına yönelik yeni nesil çözümler arasında tuz klor jeneratörleri yer alıyor. Geleneksel olarak karşımıza çıkan birtakım kimyasal uygulamalarla havuz temizliğinin sağlanması hem daha maliyetlidir hem de ekolojik sistem için riskler yaratabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için tuzdan klor üreten jeneratörler kullanılarak daha az maliyetle havuz temizliğinin sürdürülebilirliği sağlanıyor. Üstelik tuzdan klorun üretilmesinden elde edilen faydalar ve yararlar geleneksel yöntemlerle yapılan temizlik yöntemlerine nazaran çok daha etkilidir.

Devamını oku

Havuz Kum Filtresi Temizlik

Havuz kum filtresi temizliği nasıl yapılır?

Havuz kum filtresi geri yıkama işlemi nasıl yapılır?

Havuz kum filtre, 6 yollu vana

 

Bir havuzun, yapısal en önemli elemanlarından birisi, havuz suyunda bulunan, katı partikülleri tutması için, havuzunuzun makine dairesine tesis edilen, kum filtresidir. Bu filtre içerisinden, sirkülasyon pompasının, havuzdan çektiği su geçerken, içerisinde bulunan kum aracılığı ile, suda yüzen katı partiküller, tutulur, yani filtre edilir.

Daha fazla oku “Havuz Kum Filtresi Temizlik”