Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Filtreleri
Firmamızın yüzde yüz yerli imalatı olan havuz filtreleri, yaz kış havuza girebilmeyi sağlayan özel araçlardır.

Havuz Filtresi

Havuz Filtresi Nedir?

Firmamızın yüzde yüz yerli imalatı olan havuz filtreleri, yaz kış havuza girebilmeyi sağlayan özel araçlardır. Havuz yönetmeliğinde de zorunluluk olan bu filtreler, temiz ve berrak havuz için gereken ihtiyaçların başında gelir. Havuz filtrelerinden kısaca bahsetmek gerekirse, havuz yüzeyinde bulunan kıl, tüy, çakıl, yaprak gibi çeşitli kirleri ve pislikleri atan bir mekanizmadır. Kum filtre olarak da adlandırılan bu mekanizma, havuzunu tertemiz ederek müşteriler gözünde iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar.

 Müşterilerinize ailecek eğlenceli bir vakit geçirmek için havuz filtrelerinin kullanılması oldukça önemlidir. Bu filtreler sadece görünen yüzeydeki kirleri değil aynı zamanda görünmeyen mikropları da temizleyerek daha sağlıklı bir ortam sunar. Birçok insanın havuz sırasında su yuttuğunu düşünürsek, bu yabancı mikropların insan sağlığını etkilemesini istemeyiz. Doğanın getirdiği bu pislikleri doğal olarak engelleyemeyeceğimiz için havuz filtreleri bu iş için idealdir. Siz de ihtiyacınıza uygun olanı sipariş vermek için web sitemizi inceleyebilirsiniz

Havuz Filtrelerinin Avantajları

Havuz filtrelerinin görevi havuz suyunu emen pompanın filtreden geçirerek tekrar havuza döndürmektir. Bu sayede sularla birlikte insan kılı, yaprak ve çeşitli pislikler bu filtreye takılarak, havuzun suyunun daha parlak olmasını sağlar. Havuz filtrelerinde daha çok kum filtre kullanılmaktadır. Fakat yıllarca kullanılan bu filtreler, ara sıra değiştirilmesi önerilir. Kum filtrelerinin görevinin yapamamasının nedeni topaklaşma ve taşlaşmalardır. Bu yüzden havuzunuz durumuna göre yılda bir kez kontrol edilmelidir. Böylelikle ilk günlü filtrasyon işlemini yapabilir. Bulanık ve renk değiştirmiş bir su tüm müşterilerin iştahını kaçıracağı için doğal olarak kazançlarınıza da etki edecektir.

Havuz filtrelerinde ters yıkama yapılarak, tıkanmalar giderilebilir. Bu, basınçlı suyla alttan filtreye su pompalamakla gerçekleşir. Böylelikle tıkanmış filtre basıncın etkisiyle çözülür. Ters yıkamada havuzdaki su miktarı azalacağı için tekrardan ilave yapılması gerekiyor. Havuz filtreleri ile haftada 2 seferlik ters yıkama yaparak, havuzunuzu dezenfekte edebilirsiniz. Yasalara uygun, hijyenik ve ferah bir ortamın sağlanması için gerekenleri yapmak, her işletmenin görevi olmalıdır.

Havuz Filtrelerinin Fiyatları

Sağlıklı ve ortama uygun bir havuz için uygun fiyata havuz filtrelerini satın almak için doğru yerdesiniz. Havuzları yaz ve kış aylarında güven içinde yüzücülere açmak için gerekenleri yaparak hem kişisel eviniz hem de işletmeniz için en doğru kararı verebilirsiniz. Havuzda bulunan ve kötü bir görüntü oluşturduğu gibi mide bulandıran böcekler ve kıl görüntülerinden kurtulmak artık çok kolay. Son teknolojinin ürünleri olan havuz filtreleri, her türlü inatçı pisliği kolaylıkla filtreden geçirebilir. Oldukça dayanıklı olan bu ürünler, düzenli bakım yaptırıldığı takdir de uzun yıllar gidebilir. Havuzun büyüklüğüne göre hesaplamalar yapılıp, en verimli şekilde çalışması için bize ulaşabilirsiniz. Havuz filtreleri sayesinde doğanın içinde daha canlı bir havuza kavuşmak sizin elinizde.

"Farklı Fikirlere Farklı Çözümler Sunuyoruz."

Bodrum Havuz, Kalitemiz Farkımız