Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Kenar Oluk Izgaraları

Havuz Kenar Oluk  Izgarası Nedir, Ne İşe Yarar?

Havuz yapı malzemeleri arasında birbirinden çeşitli malzemelerin farklı görev ve üstlendikleri taşmalı havuz sistemlerinde kullanılan havuz savak kanal örtüsü denilebilir. Havuz ızgara malzemeleri de inşa edilen bir havuz modeli için gerekli görülen önemli malzemeler arasında yer alır. Hem güvenlik hem de estetik açıdan faydalar sunan havuz kenarı ızgara havuz yapımında önem arz etmektedir

Büyük küçük her havuzun güvenliği için birbirinden farklı tedbirlerin alınması gerekir. burada en önemli hususun havuzun temizliği ve yüzülebilir olması ile ilgili noktadır. Ancak bir havuzun yüzülebilir olması ile güvenlik tedbirlerinin tamamlandığını gösteren bir husus değildir.

Havuz temizliğine dikkat etmekle beraber bir dizi önlemlerin daha alınması gerekir. Havuz savak ızgarası, belirli aralıklarda kontrol edilmeli yıpranan deforme olan havuz ızgaraları her hangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi için yıpranan deforme olan ızgaralar değişmesi gerekmektedir unutulmaması gereken ise havuz kazalarının bir çoğu yıpranan ızgaraların değişmemesi sonucunda üzerine basıl dağında kırılması sonucunda ayak bilegi burkulması ve kırıklara sebebiyet vermesinden dolayı havuz bakımı ve kot rolleri arasında ayrıca bir öneme sahiptir

Yazın en önemli eğlence aracı hainle dönüşen havuzlarda kenar ızgaralıkların kullanımın ihmal edilmesi demek, kaza ihtimalinin artması anlamına gelir. Bu nedenle, havuzun etrafında gerekil tedbirlerin alınması ve birinci sınıf malzemeden imal edilen havuz ızgara ürünlerinin kesinlikle kullanılması önem ifade eder. Havuz kenarlarında kullanılan ve savak adı verilen ürünler hemen hemen havuz kenar ızgarası ile aynı amaca yönelik tercih edilen ürünlerdir. Ancak havuz ızgara ürünleri savak malzemelerine alternatif olarak piyasaya çıkan ve daha kullanışlı olduğundan dolayı giderek tercih edilebilirliğini artıran bir üründür.

Bu ürünlerin belirli bir ömrü vardır. Oldukça ucuz malzemeden imal edilen havuz kenar ızgarasının dayanıklılık performansı oldukça düşüktür. Bu ürünlerin yıpranması ve kullanım ömrünü tamamlaması halinde kayganlaşma meydana gelebilir. Bu da, havuz kenarındaki kazaları artırabilir. Kazaların yaşanmaması adına havuz ızgara ürünlerinin malzeme kalitesine dikkat etmek ve kullanım ömrünü tamamlayan ızgara ürününün yenilenmesini sağlamak gerekir.

Havuz kenar ızgara fiyatları

Havuz ızgaraları, giderek tercih edilebilirliğini artıran havuz malzemeleri arasında. Bu ürünleri almadan önce malzeme kalitesinden emin olunması gerekir. Piyasa fiyatının çok altında satışa sunulan ızgara modellerinin ömrü de çok kısa olur ve arzu edilen performansı sunmayacağı için yenilenmesi gerekir. Bu da, ek bir maliyet anlamına gelir. Havuzunuza uygun ızgara tasarımları ile çok daha uzun süreli kullanım mümkün olur ve elde edilmek istenilen performans da yakalanır.

Çift ve tek geçmeli havuz kenarlıkları ve farkları

Çeşitli havuz kenarlık ürünleri vardır. Bunlar, çift ve tek geçmeli olarak ayrılır. Çift geçmeli ürünler çok daha dayanıklı ve kullanım açısından uzun ömürlüdür. Ancak tek geçmeli ürünler, çifte göre daha kısa ömürlüdür. Ancak amorf havuz modelinde esnek bir birleşim imkanı sunar. Büyük ve sık kullanılan havuzlar için çift geçmeli modeller daha uygun bir üründür.

Havuz ızgara ölçüleri uzunluk açısından farklı formlara sahiptir. Ancak yükseklikleri 20 ila 30 milimetre kadardır. Havuz kenarlıklarına en çok zarar veren hususlardan biri de UV ışınlarıdır. Ancak yeni tasarlanılan havuz ızgaraları UV ışınlarına karşı dayanıklı ve korumalıdır. Böylece, daha uzun süre kullanılmasına imkan sağlanmıştır.

Bunların haricinde de farklı havuz ızgara ürünleri bulunur. Paslanmaz ızgara modelleri bunlardan birisidir. Bu model, çelik saçtan imal edilir ve uzun süre dayanıklıdır. Yüzme havuz modelleri için tercih edilen çevresel taşıma ızgaraları en sık karşılaşılan üründür. Yine döner tip ızgara modeli, porselen ızgaralar da farklı çeşitler arasında sayılabilir.

Havuz modelinize en uygun havuz ızgara ürünlerini tedarik ederek, hem estetik hem de dayanıklı ürünlere sahip olabilir, havuz ızgarasının sunduğu avantajlardan yararlanılabilir.

Havuz kenar oluk ızgarası model çeşit ve fiyat bilgilerine buradan ulaşa bilirsiniz.