Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Kimyasalları

Su, mikrobu ve virüsleri içinde tutabilen bir yapıdır. Dolayısıyla belirli bakteriler insan vücuduna su aracılığıyla girebilir. Bu yüzden havuzlardan insanlara hastalık bulaşma riski her zaman bulunur. Bu hastalık riskini ortadan kaldırmak ve suda mikrop ve bakteri oluşmasını engellemek için önlemler alınması gerekir. Bu önlemler arasından ilk akla yöntem havuz kimyasalları kullanmak. Her ne kadar kimyasal kelimesi kulağa hoş gelmiyor olsa da, söz konusu havuz olduğunda bu kimyasallar, aslında insan sağlığının korunması konusunda çalışan önemli bileşenlerdendir. Bu yüzden söz konusu kimyasalların havuzlarda kullanılması sağlık açısından herhangi bir risk taşımadığı gibi, insan sağlığının korunması konusunda da bir hayli etkilidir.

Neden Havuz Kimyasal İlaçları Kullanmak Zorundayız

Havuz kimyasalları, havuzun sürekli olarak kullanılabilmesi ve kullanım süresince sağlıklı kalabilmesi amacıyla kullanılır. Burada amaç elbette havuzun berrak görünmesini de sağlamaktır ama temelde sağlıklı bir havuz yaratabilmektir. Çünkü havuzlar, gerek kişisel alanlarımızda inşa edilebilen ve ailemizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğimiz, gerekse de ortak kullanım alanlarda serinlememize ya da spor yapmamıza olanak sağlayan yapılardır. Dolayısıyla kimse spor etkinliği ya da ailesiyle geçirdiği keyifli saatler bir hastalığa sebep olsun istemez. İşte tam olarak bu yüzden havuz kimyasalları kullanmak zorundayız.

Aynı zamanda kimyasallar insan sağlığı açısından önemli etkilere sahip olduğu gibi, havuzdaki yosunların önlenmesi, suyun daha parlak bir görünüme kavuşması, suyum pH miktarının düşürülmesi ya da yükseltilmesi ve klor miktarının dengelenmesi gibi konularda da yardımcı olur.

Eğer siz de havuz kimyasalları kullanmak istiyorsanız fakat aradığınız ürünleri bir türlü bulamıyorsanız, artık bunun için endişelenmenize gerek yok. Çünkü havuzunuz için ihtiyaç duyduğunuz tüm havuz kimyasallarını ve diğer havuz malzemelerini e-havuz market üzerinden edinebilirsiniz. E-havuz market Bodrum’da yer alan showroom ve deposu ile, aynı zamanda Türkiye’nin her noktasına hizmet götüren internet mağazası ile, en uygun havuz kimyasal fiyatları bugün havuz malzemelerini satın alabileceğiniz Türkiye’deki bir numaralı platformdur.

Havuz Kimyasalları Nelerdir?

Havuz kimyasalları insan sağlığı açısından herhangi bir risk teşkil etmediği gibi, sağlığın korunması açısından etkilidir. Peki söz konusu havuz kimyasalları nelerdir? Havuz kimyasalları kategorisinde yer alan malzemeleri şu şekilde sıralamamız mümkün: %56 havuz kloru, %90 havuz kloru, %90 tablet havuz kloru, havuz kimyasalları seti, sıvı klor dezenfektan, havuz suyu parlatıcısı, havuz yosun önleyici, pH yükseltici, havuz pH düşürücü toz, sıvı pH düşürücü, çöktürücü, kostik, wtr havuz kimyasalları, iyon bağlayıcı, gemaş havuz kimyasalları, selenoid havuz kimyasalları, alkalinite düşürücü, 200 gr multi tablet klor, kalsiyum hipoklorit ve süper pool havuz kimyasalları.

Bu kimyasalların tamamı, hem kişisel alanlardaki küçük havuzlar için, hem de işletmeler bünyesinde bulunan ortak kullanımlı havuzlar ve olimpik havuzlar için kullanılabilir. Söz konusu kimyasallar geleneksel temizlik ve bakım yöntemleri göz önüne alındığında, hem daha etkilidirler, hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlarlar. Özellikle büyük işletmelerdeki havuz kimyasalları kullanımı, gerek emek açısından, gerek zaman açısından, gerekse de ekonomik açıdan katkı sağlar.

Havuz Suyu Kimyasallarının Önemi Nedir?

Havuz suyu içerisinde gözle görülemeyecek kadar küçük mikro bakteriler ya da pislikler bulunabilir. Söz konusu bakteri ve mikroplar havuz suyuna dışarıdan gelebileceği gibi, insan vücudunda da geçebilirler. Tüm bunlar konusunda herhangi bir önlem alınmazsa, zaman içerisinde suyun parlaklığı yok olacak, kalitesi düşecek ve söz konusu havuz içerisinde vakit geçirmek keyifsiz bir hale gelecektir. Dolayısıyla suyun içinde biriken bakteri, mikrop ve pisliklerden düzenli olarak arındırılması ve söz konusu bakterilerin tekrardan oluşmasını engellemek ya da bu oluşumu geciktirmek için önlemler alınmalıdır. İşte bu önlemlerin başında havuz kimyasalları gelir ve bu açıdan bakıldığında söz konusu kimyasallar büyük önem taşır.

Her ne kadar havuzlarda kullanılan filtreler de bu işe yarasa da, bazen söz konusu mikrop ve pislikler, filtre sistemlerinin ayrıştıramayacağı kadar küçük olabilir. İşte böyle durumlarda söz konusu mikro bakteri ve pislikleri sudan ayrıştıracak olan maddeler havuz kimyasallarıdır. Havuz kimyasallarının kullanılması, havuz sağlığının korunabilmesi için önerilmektedir. Tüm bu havuz kimyasallarını temin edebilmek için e-havuz marketi tercih edebilirsiniz.

Havuz Kimyasal Firmaları

Türkiye’de havuz kimyasalları üreten pek çok başarılı firma bulunuyor. Bu firmaların başında elbette Agora Kimya, Selenoid, Süper Pool ve Gemaş geliyor. Bu firmaların ürettiği havuz kimyasalları ile birlikte çok daha sağlıklı ve çok daha güzel görünen havuzlara sahip olabilir, aynı zamanda havuz keyfinin aralıksız devam etmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi söz konusu havuz kimyasalı üreten firmalara daha yakından bakalım.

Agora Kimya: Agora Kimya firmasının üretmiş olduğu 4 farklı havuz kimyasalı bulunmaktadır. Bu kimyasallar şunlardır: Kostik, pH yükseltici, wtr havuz kimyasalları ve alkalinite düşürücü. Wtr havuz kimyasalları alanında havuz şartlandırma ve yosun öldürücü kimyasallar bulunur.

Selenoid: Selenoid markasının üretmiş olduğu havuz kimyasalları %90 havuz kloru, %56 havuz kloru, çöktürücü, sıvı klor dezenfektan, havuz kimyasalları seti, havuz yosun önleyici, iyon bağlayıcı, havuz suyu parlatıcısı, sıvı pH düşürücü, havuz pH düşürücü toz, pH yükseltici ve wtr havuz kimyasallarıdır. Bu alanda Türkiye’de bulunan en başarılı firmalardan biri olan Selenoid, havuz kimyasalları üretimi konusundaki faaliyetlerine bugün hala devam eder.

Süper Pool: Süper Pool markası ile üretilmekte olan havuz kimyasalları şu şekildedir: Havuz yosun önleyici, havuz suyu parlatıcısı, %56 havuz kloru, %90 havuz kloru, %90 tablet havuz kloru, çöktürücü, havuz pH düşürücü toz, iyon bağlayıcı ve 200 gr multi tablet klor. Bu Süper Pool marka havuz kimyasallarının tamamı e-havuz market aracılığıyla temin edilebiliyor.

Gemaş: Gemaş markasının üretmiş olduğu havuz kimyasalları arasında havuz suyu parlatıcısı, kartuş topaklayıcı, kireç önleyici ve iyon bağlayıcı gibi kimyasallar bulunuyor. Gemaş tamamen yerli bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

Havuz Kimyasalları Nereden Alınır?

Bugün hala üretilmekte olan söz konusu markalara ait havuz kimyasalları, kaliteli olması sebebiyle aktif olarak kullanılan markalar. Peki söz konusu markaların ürünlerine ulaşmak için nereye bakmak gerekiyor? Bugün Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bu markaların havuz kimyasallarını sipariş edebileceğiniz bir internet mağazası bulunuyor. İsterseniz Bodrum’daki showroomunu da  ziyaret edebileceğiniz e-havuz market, bugün bu sektörün zirvesinde bulunuyor.

Hizmet standartları ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet politikası ile e-havuz market, pek çok ürün için ücretsiz kargo imkanı sunuyor ve siparişinizin tüm süreçlerinde size aktif müşteri desteği sağlıyor. E-havuz marketten sipariş vermek için herhangi bir koşul bulunmuyor. Eğer havuzunuzun temizliği ve bakımı konusunda ihtiyaç duyduğunuz malzemeler varsa, söz konusu malzemeleri belirledikten sonra e-havuz market internet mağazasına girmeniz yeterli. Aradığınız her türlü ürünü burada bulabileceksiniz.

E-havuz market, bu sektörde çok uzun yıllardan bu yana hizmet vermekte olan ve güçlü referanslara sahip olması sebebiyle güvenilebilecek bir firmadır. E-havuz market tüm müşterilerine keyifli ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi vaat eder. Bu yüzden artık havuz malzemeleri dendiği zaman akla ilk gelen firma e-havuz market oluyor.

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir